Listwa MDF – oryginalna, praktyczna i niedroga

Podczas remontu lub urządzania nowego wnętrza, dużo czasu i energii będziemy musieli poświęcić na dobór mebli czy innych sprzętów. Bardzo często jednak równie dużo, jeśli nie więcej czasu i energii trzeba poświęcić na zajmowanie się drobiazgami. Przykładami są tu choćby listwy przypodłogowe, na które na co dzień zapewne nie zwracamy większej uwagi, a jednak ich brak w większości przypadków odbierany jest rażąco. O czym więc warto pomyśleć, wybierając listwy?

Cena ma znaczenie

Choć wielu jest miłośników sytuacji, w której listwy wykonano z drewna, to trudno jest nie zauważyć, że listwy przypodłogowe MDF są znacznie tańsze, a z każdym metrem listwy oszczędność ta staje się coraz większa. Jeśli więc rozważamy wyposażenie w listwy całego mieszkania, to rachunek za listwy drewniane może nam się zdecydowanie nie spodobać.

Wreszcie coś oryginalnego

Cena jednak nie zawsze jest kluczowym argumentem. Dla wielu osób najważniejsza jest różnorodność wzorów i kolorów, w jakich oferowana jest listwa MDF. Jeśli zatem chcemy, żeby nasze wnętrze wyglądało inaczej niż u innych osób, to wybór MDF-u będzie świetnym wyborem.

Walory praktyczne

Jeżeli dwa powyższe argumenty nie przekonały kogoś do wyboru listwy MDF, to ostatecznym argumentem może być kwestia ich praktyczności. W zależności od naszych indywidualnych potrzeb, możemy wybrać modele z dodatkowymi kanałami mającymi na celu ukrycie przewodów, problemem nie jest też kwestia wodoodporności. W zasadzie ciężko jest znaleźć zastosowanie, w którym jakaś inna technologia sprawdzi się tutaj lepiej niż MDF

Wersja lakierowana czy nie?

Wspomniana wcześniej różnorodność kolorów może być dla niektórych niewystarczająca. Dlatego też listwy oferowane są często w dwóch wariantach. W pierwszym, mamy do czynienia z listwami gotowymi już do montażu. Są one odpowiednio wykończone i pomalowane tak, żeby ilość pracy z naszej strony ograniczyć do niezbędnego minimum. Jeżeli jednak właśnie odkryliśmy w sobie artystyczną duszę albo zależy nam na tym, by nasze listwy rzeczywiście były wyjątkowe – zawsze możemy wybrać listwę, którą pokryto jedynie lakierem podkładowym. To, jaki rodzaj oraz jakie kolory lakierów wybierzemy my, aby wykończyć listwę, będzie zależało już tylko od nas.