Mieszkanie w stylu skandynawskim

Mieszkania urządzone w stylu skandynawskim prezentują się niezwykle estetycznie. Nie ma się zatem co dziwić, że coraz więcej osób decyduje się zatem właśnie na skandynawski wystrój swojego mieszkania. Oto kilka zasad, których należy się trzymać, aby mieszkaniem nabrało idealnego skandynawskiego stylu.

Zacząć należy od podłogi. Ta wykonana powinna być z drewna. Generalnie stosuje się dwa kolory. Jest to albo kolor naturalnego drewna lub deski maluje się na biało. Jeśli zdecydujemy się na kolor biały idealnie do wykończenia będzie pasowała listwa biała MDF. Podobnie jest z meblami. Tu także króluje biel lub kolor jasnego drewna.

Niezwykle ważny w stylu skandynawskim jest temat oświetlenia. Tu postawić należy na światło naturalne. Dlatego nie stosuje się firanek ani żaluzji. Najlepiej sprawdzą się rolety. Po ich odsłonięciu światło naturalne wpada do mieszkania i sprawia, że pomieszczenie staje się jasne i przestronne. Jeśli chodzi o światło sztuczne to pamiętać trzeba, że jego oprawa powinna być minimalistyczna. Najlepiej sprawdzą się w tym przypadku szklane lub metalowe lampy. Czasem spotkać można także papierowe abażury.

Jeśli chodzi o kolorystykę wnętrz to przede wszystkim są to jasne i naturalne barwy. Tu góruje biel, ale także kolor szary i beż. Kolory te optycznie powiększają pomieszczenie. Sprawiają także, że pomieszczenie wydaje się zdecydowanie jaśniejsze. Bardzo często w mieszkaniach urządzonych w stylu skandynawskim stosuje się efekt białej cegły.

Oczywiście urządzając mieszkanie nie można zapomnieć o dodatkach. Np. wszelkie poduszki czy narzuty wykonane powinny być z tkanin naturalnych, takich jak wełna, len czy bawełna. Nie można także zapomnieć o elementach wykończeniowych. Chodzi chociażby o listwy przypodłogowe. W tym wypadku bardzo dobrze sprawdzą się listwy przypodłogowe MDF.