Światło jest ważne, czyli jak rozjaśnić ciemne wnętrze

Aranżacja wnętrza to proces dość długotrwały. Ważną rolę w jego realizacji odgrywa oczywiście światło. Dobór oświetlenia nie może być więc przypadkowy, dlatego domownicy muszą przeanalizować różne formy oświetlenia, na które mogą się zdecydować. Bardzo istotną kwestią jest to, jaką rolę pełni dane pomieszczenie. Jeśli salon ma być wizytówką domu i będzie się w nim często przebywało z gośćmi warto zadbać o to, aby był on doskonale oświetlony. Natężenie światła w takim miejscu można skutecznie zmienić przy pomocy oświetlenia punktowego w wersji sztucznej, np. lampek i żarówek. Jeśli takiego światła jest dużo, to aranżacja wnętrza może być nieco ciemniejsza, np. przy doborze mebli.

Światło odpręża i relaksuje

Odpowiednia dawka światła w mieszkaniu ma za zadanie odprężać i relaksować. Z tych zadań oświetlenie wywiązuje się znakomicie. Punktowe oświetlenie wyznaczonej strefy to strzał w dziesiątkę, ponieważ można w przyjemniejszy sposób realizować wtedy różne zadania domowe, np. odrabiać lekcje, czy też pracować nad jakimś ważnym projektem. Ważne jest więc to, aby światło znajdowało się na biurkach, przy komputerze, czy też w kuchni, gdzie bardzo często się przebywa. Niektóre osoby decydują się też na światło w okolicach wanien i pryszniców, aby jeszcze lepiej się zrelaksować.

Białe listwy przypodłogowe

Ważną rolę w aranżacji wnętrz pełnią też białe listwy przypodłogowe, które pasują głównie do wielu pomieszczeń, ponieważ dodają im estetyki i jasności. Należy wykorzystywać je głównie we wnętrzach, w których występują jasne podłogi.