Wnętrze w stylu angielskim

Wnętrze w stylu angielskim powinno być przede wszystkim przytulne. Dużą rolę odgrywają więc rodzinne pamiątki, zdobione dodatki z kwiatowymi wzorami, a także miękkie tkaniny, obrusy czy koronkowe dodatki. Często w pomieszczeniu znaleźć można także bukiety świeżych kwiatów, najlepiej w kryształowych albo ceramicznych wazonach ze zdobieniami. Czym powinno cechować się prawdziwe angielskie wnętrze?

Tkaniny
Jednym z najważniejszych elementów wnętrza w angielskim stylu niewątpliwie są tkaniny. Często pojawiają się na nich wzory zaczerpnięte z natury. Tkaniny powinny być wykonane z lnu i bawełny i mogą mieć kwieciste wzory. We wnętrzu nie może zabraknąć także poduch, które powinny znaleźć się na łóżku, fotelach czy sofie – koniecznie musi być miękko. W pomieszczeniu można porozkładać także pledy.

Kolorystyka
Wnętrza w stylu angielskim charakteryzuje przewaga czerni, bieli i beżu. Czasami można spotkać także zielenie, żółcie czy błękity. Barwy z założenia mają rozświetlić i rozjaśnić pomieszczenie i sprawić, że będzie ono bardziej przytulne. Coraz większą popularnością cieszą się jednak czarno-białe wystroje, które zachowują angielski charakter, a jednocześnie są bardzo nowoczesne i minimalistyczne.

Meble
Jeszcze do niedawna meble w stylu angielskim były meblami z tłoczonymi nogami czy frontami rzeźbionymi w drewnie. Architekci stawiali przede wszystkim na jasne kolory i antyczny styl oraz na ciekawe szafy z rzeźbieniami, wyglądającymi jak z poprzedniej epoki. W obliczu rosnącej popularności czarno-białych wnętrz często spotkać można jednak wystrój w stylu angielskim w bardziej współczesnej formie.

Dodatki w angielskim stylu
Ogromną rolę w każdym wnętrzu w angielskim stylu odgrywają dodatki i wykończenia. Szczególnie w bardziej współczesnych odsłonach aranżacji dominuje różnorodność faktur. Coraz częściej wybierane są wzorzyste podłogi, które same w sobie stanowią dekorację pomieszczenia i dodają mu charakteru. Chociażby w kuchni doskonale sprawdzą się kafle z ciekawymi motywami. Nie bez znaczenia są także listwy przypodłogowe. Szczególne w czarno-białych wnętrzach czy tych z niewielkimi akcentami kolorystycznymi doskonale będą wyglądały listwy lakierowane. Biała listwa MDF, która jest obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem, doskonale współgra nie tylko z bardzo nowoczesnym wystrojem, ale także z aranżacją pomieszczenia w bardziej tradycyjnym stylu. Dobrze też, by we wnętrzu znalazł się żyrandol czy świece. Styl angielski to także różnorodność dodatków i dekoracji, dlatego doskonałym rozwiązaniem będzie ustawienie w pomieszczeniu licznych pamiątek i bibelotów, które sprawią, że dom stanie się bardziej przytulny.